Beiratkozás 2022-23 - Váci Juhász Gyula Általános Iskola

1932 óta
Tartalomhoz ugrás
Információk
Kérjük a kedves szülőket, hogy a 2022/2023. tanévre történő általános iskolai beiratkozást lehetőleg az online felületen végezzék el, ezzel nagyban lerövidítve a kötelező személyes megjelenés időigényét.
Az online beiratkozó felület 2022. április 6-án nyílik meg.

Az e-Ügyintézés „Beiratkozás Általános Iskolába (BÁI)” felülete itt érhető el: https://eugyintezes.e-kreta.hu/kezdolap
Segítség az adatfeltöltéshez itt és itt érhető el.

Amennyiben később módosítani kíván a már elektronikusan beküldött adatokon, akkor ezt úgy teheti meg, hogy jelzi (e-mailben: igazgato@vjgy.hu) az adott intézmény részére a visszavonási vagy adatmódosítási szándékát. Az adatok módosítását az intézmény a KRÉTA felületén a kérés alapján elvégzi. Amennyiben a szülő visszavonja gyermeke jelentkezését, ennek következményeként a BÁI felületen az iskola a benyújtott jelentkezésre a szülő kérése alapján elutasító határozatot hoz, és az intézmény saját rendszerében a gyermek adatait a „Beiratkozás visszavonva” státuszba állítja. Ezen műveletek elvégzését követően Ön ismét be tudja nyújtani gyermeke jelentkezését egy másik iskolába.

Amennyiben Ön nem a lakóhelye vagy tartózkodási helye szerinti körzetes iskolába íratná be a gyermekét, akkor is meg kell adnia a kötelező felvételt biztosító általános iskola nevét és címét is a jelentkezése során.
A gyermek körzetes iskoláját a következő keresőfelületen találják meg: https://kir.hu/korzet

Akár körzetes, akár nem körzetes iskolába kívánja beíratni gyermekét, mindenképpen jelentkeznie kell az általános iskolánál, amely jelentkezés a fent ismertetett online módon és személyesen történhet meg.

Az online ügyintézés mellett április 21-én (csütörtökön) 8-19 óráig, 22-én (pénteken) 8-16 óráig lesz lehetőség a személyes ügyintézésre.
A torlódás elkerülése miatt kérjük, előre egyeztessenek időpontot a titkársággal - 06-27-502-610

A beiratkozás menete:

Az online felületen a gyermekek körzetes iskolába való beíratási szándékának megerősítése úgy történik, hogy a gyermek azonosításához szükséges adatok megadása után megjelölik az intézményt. A szükséges iratok bemutatása a személyes megjelenéskor történik.

Az életvitelszerű ott lakásra és a közös szülői felügyeleti jog gyakorlására vonatkozó nyilatkozatokat elektronikus beiratkozás esetén a KRÉTA e-Ügyintézés felületén - az adatok megadását követően - az „Előnézet” ikonra kattintva tudja letölteni és aláírást követően fel tudja tölteni a rendszerbe.

Amennyiben nem megoldható a nyomtatványok feltöltése, úgy kérjük, hogy az ügymenet gyorsítása érdekében kitöltve hozzák magukkal azokat. Amennyiben nincs lehetőségük előre kinyomtatni, úgy az intézmény biztosítja ezeket.

A fentiek után, akár online, akár személyesen történt a jelentkezése az iskolába, a nem körzetes gyermekek esetében előre láthatóan 2022. április végéig döntés születik a gyermekek felvételéről, és ezt követően kapja meg a jelentkező az erről szóló tájékoztatást.

A beiratkozási eljárás során (vagy annak lezárása után legkésőbb két héten belül) Önnek nyilatkoznia kell arról, hogy gyermeke számára hit- és erkölcstan vagy etika órát választja. A hit- és erkölcstan tantárgy választása esetén meg kell jelölnie, hogy melyik egyház hit- és erkölcstan oktatásának megszervezését kéri majd gyermeke számára. A hit- és erkölcstan oktatással kapcsolatos, egyházaktól kapott információkat itt olvashatják.

A beiratkozáshoz szükséges dokumentumok:
- a gyermek személyazonosítására alkalmas, a gyermek nevére kiállított lakcímet igazoló hatósági igazolvány
- a gyermek TAJ kártyája
- a gyermek születési anyakönyvi kivonata, vagy ha van, akkor a személyi igazolvány (csak bemutatásra)
- sajátos nevelési igényű gyermekek esetében a Szakértői Bizottság szakértői véleménye
- adatlap A dokumentum letölthető innen
- nyilatkozat a szülői felügyeleti jog gyakorlására A dokumentum letölthető innen
- nyilatkozat életvitelszerű lakcímről A dokumentum letölthető innen
- a diákigazolvány igényléséhez adatlap (NEK-azonosító), amelyet az Okmányirodában tudnak beszerezni
- A szabad mozgás és tartózkodás jogával rendelkező nem magyar állampolgárok Magyarországon történő beiskolázásához szükséges dokumentumok: regisztrációs igazolás vagy tartózkodási kártya vagy állandó tartózkodási kártya.

Mindezeken kívül tájékoztatjuk Önöket, hogy nyilatkozniuk kell a következőkről:
    • gyermeke hittant vagy etikát szeretne-e tanulni, amennyiben hittant, melyik felekezet hittan oktatását kívánják igénybe venni (református, katolikus, evangélikus, baptista vagy HIT gyülekezete választható) A dokumentum letölthető innen
    • szeretnének-e napközit igénybe venni
    • milyen étkezést szeretnének igényelni

Beiratkozásra vonatkozó Kormányrendeletek:
A 20/2012.(VIII.31.) EMMI rendelete alapján
Felvételi sorsolás beiratkozás során
24§ (6) Ha az általános iskola a megadott sorrend szerint – az összes felvételi kérelmet helyhiány miatt nem tudja teljesíteni, az érintett csoportba tartozók között sorsolás útján dönt. A sorsolásra a felvételi, átvételi kérelmet benyújtókat meg kell hívni. A sorsolás lebonyolításának részletes szabályait a házirendben kell meghatározni. A halmozottan hátrányos helyzetű tanulók felvételi, átvételi kérelmének teljesítése után sorsolás nélkül is felvehető a sajátos nevelési igényű  tanuló, továbbá az a tanuló, akinek ezt különleges helyzete indokolja.
24§ (7) Különleges helyzetnek minősül, ha a tanuló
a) szülője, testvére tartósan beteg vagy fogyatékkal élő, vagy
b) testvére az adott intézmény tanulója, vagy
c) munkáltatói igazolás alapján szülőjének munkahelye az iskola körzetében található, vagy
d) az iskola a lakóhelyétől, ennek hiányában tartózkodási helyétől egy kilométeren belül található.
A nyilatkozat letölthető innen.

© Kurucz Attila 2019-2022.