e-ügyek - Váci Juhász Gyula Általános Iskola

1932 óta
Tartalomhoz ugrás
KRÉTA ellenőrző számítógépen, laptopon
Kattintson a logóra a belépéshez!

A bejelentkezés folyamata:
  1. Adja meg Felhasználónevét a „Felhasználónév” feliratú felső szövegdobozban.
  2. Adja meg jelszavát a „Jelszó” feliratú alsó szövegdobozban.
  3. Nyomja meg az Enter billentyűt, vagy kattintson a „Bejelentkezés” feliratú gombra.

Elektronikus ügyintézés a KRÉTA felületen

Az elektronikus felületen elérhető leggyakoribb ügytípusok:
1. Tanulói mulasztás igazolása
2. Igazgatói engedély diák mulasztásának igazolására
3. Tanuló felmentésére, mentességre szolgáló kérelem benyújtása

Elektronikus ügy indítása a KRÉTA felületről:
Lépjen be a KRÉTA napló felületére ide kattintva. Fontos, hogy a gondviselői felhasználói névvel és jelszóval lépjen be.
Belépés után a menüben látja az e-Ügyintézés menüpontot:

Elektronikus ügy indítása KRÉTA felhasználói jogosultság nélkül:

Az e-ügyintézési modul eléréséhez új ideiglenes felhasználóként történő regisztrációhoz a https://eugyintezes.e-kreta.hu/ címen található e-ügyintézési felület jobb felső sarkában lévő 'Bejelentkezés' gombra kattintva, majd az "Új ideiglenes felhasználó" funkciót kiválasztva hozhatunk létre ideiglenes belépési jogosultságot (pl. bizonyítványmásodlat-igényléshez, általános iskolai beiratkozáshoz).

A regisztráció során meg kell adnunk a nevünket (családnév és keresztnév(ek)), email-címünket, a belépéshez választott felhasználónevünket és a választott jelszavunkat (a jelszónak min. 6 karaktert, legalább 1 db nagybetűt (A-Z) és legalább 1 db számjegyet (0-9) kell tartalmaznia).

KRÉTA ellenőrző mobilapplikáción

A KRÉTA mobil alkalmazások egyaránt
elérhetők Android eszközökre
továbbá IOS eszközökre
az Apple Store-ból is.

Elektronikus üzenet küldése
a KRÉTA felületen

Lehetővé vált az iskola (szaktanár, osztályfőnök, igazgató) és szülő közötti üzenetváltás (korábbi ellenőrzőkönyv beírás) a KRÉTA felületen.

A szülői felületre belépve az e-Ügyintézés menüpontra kattintva válasszák ki a bal oldali menüből az Üzenetek menüpontot.
Az oldalon az Új üzenet írása gombra kattintsunk.
A megjelenő oldalon a teendők:
  • Válasszák ki a Címzettet
  • Töltsék ki a Tárgy mezőt
  • Írják meg az üzenetet a Szöveg szekcióban
  • Amennyiben szüksége, csatolhatnak mellékletet az Új dokumentum csatolása gombra kattintva
  • Amennyiben végzett, az alsó Küldés gombra kattintva elküldhető az üzenet.

© Kurucz Attila 2019-2024.