Kiválóságaink - Váci Juhász Gyula Általános Iskola

VÁCI JUHÁSZ GYULA ÁLTALÁNOS ISKOLA
1932 óta
Tartalomhoz ugrás
Információk
2021-2022. tanév
Október 16. - Horváth  Karolina második osztályos tanulónk a Pest Megyei Sakkverseny
2. forduló 2. korcsoportjában a lányok között 1. helyezést ért el.
A  Sakksuli Kupa vasárnapi gyermek sakkversenyén a C csoportban szintén 1. helyezést ért el!
Gratulálunk!

Szeptember 25. - London Bridge Országos Angol Verseny
Szuperdöntő
Zsigmond Zsombor 7.a
(akkor még 6.a) osztályos diákunk
I. helyezést ért el
nagyításhoz katt a képre

Szívből gratulálunk!!
Szeptember 24. - Bátrak Ligája, Balassagyarmat


nagyításhoz katt a képre
Csodálatos teljesítmény!!
2020-2021. tanév
Június - A tanév végén nyolcan tettek sikeres középfokú angol nyelvvizsgát.

              
Burján Dorka, Erőss Ádám, Fehér Kiara, Pető Ágoston
                      
Sapka Roland, Burik Anna, Muszka Emma, Horváth-Zara Kitti

Gratulálunk az eredményhez!
Június 4.: Iskolánk két csapattal képviseltette magát  a Magyar Kajak-Kenu Szövetség által rendezett Sulisárkány elnevezésű versenyen.
nyolcadik évfolyamon első, hatodik évfolyamon harmadik helyezést értünk el.

Gratulálunk!
Május 31.: Iskolánk hetedikes diákja, Papp Lívia indult a Microsoft által lányoknak szervezett mesterséges intelligencia témájú versenyén
(Microsoft Digigirlz AI challenge 2020, országos verseny)
Lívi a 12-18 évesek között 5. helyezést ért el!!
További részletek, eredménylisták, munkák az lsc.io/digigirlz oldalon

Szívből gratulálunk a gyönyörű teljesítményhez!
Május 31.: Gyönyörű eredmények a Zrínyi Ilona matematikaversenyen
A megyei fordulóban ismét nagyon sikeresen szerepeltek diákjaink

Egyéniben
Réti Bálint (6.o.) - 3. hely
Kádár Zsófia (7.o.) - 3. hely
Pap Sebestyén (2.o.) - 18. hely
Werner Máté (6.o.) - 20. hely
Királyhegyi Márton (8.o.) - 21. hely
Schoffer András (6.o.) - 26. hely
Tari Zsombor (6.o.) - 28. hely
Kiss Klára (8.o.) - 28. hely

Csapatban
6-os csapat - 3. hely (Réti Bálint, Schoffer András, Werner Máté)
8-os csapat - 6. hely (Királyhegyi Márton, Kiss Klára, Rostetter-Kiss Szabolcs)

Szívből gratulálunk sikerükhöz!
Május 20.: Sikeres nyelvvizsga!
A próba-nyelvvizsgák sikerén felbuzdulva idén tavasszal több diákunk is nekifutott a középfokú nyelvvizsgának
Közülük hárman már sikerrel is jártak:
Burik Anna, Horváth-Zara Kitti, Muszka Emma
                  

Szívből gratulálunk sikerükhöz!
Május 12.: Csodálatos eredmények a London Bridge Országos Levelező Nyelvi Verseny döntőjében
Diákjaink közül heten (!) végeztek az első 10 között, egyikük dobogós lett!


Zsigmond Zsombor, Vanicsek Ábel, Ruzsinszki Liliána, Poelinca Kristóf, Orosz Nikolett, Zsidai Zsófia, Juhász Lilien

Szívből gratulálunk nekik és tanáraiknak is!
Május 5.: a Boronkay Informatika Verseny döntőjében
Papp Lívia (7.c) a III. helyen végzett.


Szívből gratulálunk!
Május 4.: Iskolánkból idén is több alsó tagozatos diákunk vett részt az Egri Balassi Bálint Általános Iskola által online meghirdetett Országos Méh-Ész Logikai Versenyen. A feladatok a Bee-Bot elnevezésű padlórobothoz kapcsolódnak. A versenyzők öt forduló feladatait megoldva mérhették össze tudásukat.
3. helyezést ért el a versenyen Borza Elina és Schoffer Tamás tanulóink.


Gratulálunk nekik és minden résztvevőnek! Nagyon ügyesek voltak!
Április 5.: a Boronkay Informatika Verseny levelező fordulóiban
Papp Lívia (7.c) az első 10 között végzett,
így meghívást kapott a döntőbe.

Gratulálunk és drukkolunk!
Március 23.: Ebben a tanévben is indultak tanulóink az Országos Német Nyelvi Versenyen.
A Pest megyei mezőnyben 40 diák mérte össze tudását, melyben 7. a osztályos tanulónk,  
Kádár Zsófia első helyezést ért el.

Gratulálunk a gyönyörű eredményhez!
Február 22.: Balda Hunor Levente 1.b osztályos tanuló a Hebe Kft. által szervezett őszi olvasóversenyen
1-2. osztályos kategóriában országosan II.helyezést ért el.

Gratulálunk neki, csodás eredmény.
Február 15.: Az írásbeli felvételi vizsgákon nagyon szépen teljesített a nyolcadikosok legnagyobb része.
Közülük is kiemelkedtek azok a diákok, akik 40 pontnál is jobb eredményt értek el matematikából.

Királyhegyi Márton (50)      Kiss Klára (43)   Rostetter-Kiss Szabolcs (45)
Poelinca Kristóf (44)                                    Erőss Ádám (48)

Gratulálunk!
Február 2.: A Karolina Iskola iskolanapján  nagyon szép eredményekkel szerepeltek diákjaink:
          • Rajzpályázat (összes kép)
            • az 5-6. osztályos kategóriában: Ruzsinszki Liliána II. díjat nyert (a kép)
            • a 7-8. osztályos kategóriában: Fodor Lilia I. díjat nyert (a kép)
          • Alsó tagozat szavalóversenye: Suijker Rachel 3.b osztály I. helyezett (video)
          • A hittan verseny különdíjasa: Nagy Csenge 4.a osztályos tanuló
          • Szépíró pályázat különdíjasa: Varga Viola 5.a osztályos tanuló
          • Szépíró pályázat: II. helyezett Néveri Boglárka 5.a osztályos tanuló

Gratulálunk!
Január 29.: A Madách Imre Gimnázium által szervezett német levelező versenyen
Kádár Zsófia 7.a osztályos diákunk III. helyezést ért el.
                     

Gratulálunk!
November 23.: A "HÓDítsd meg a biteket" országos (és határon túli) online logikai megmérettetésen ismét nagyon sikeresen szerepeltek diákjaink
      Legjobbjaink:
  • Pap Móric István - 89%, 1290 versenyző, 4. hely
  • Réti Bálint - 88%, 7066 versenyző, 4. hely
  • Poelinca Kristóf - 85%, 7640 versenyző, 10. hely
  • Kádár Zsófia - 78%, 7640 versenyző, 17. hely
  • Werner Máté - 75%, 7066 versenyző, 13. hely
  • Muszka Zsófia - 74%, 1290 versenyző, 11. hely

Gratulálunk!
November 14.: A Visegrádi Áprily Lajos Általános Iskola rajzpályázatán
Mrena Anita 4. osztályos tanulónk Különdíjat nyert
                            
Gratulálunk!
November 6.: Az online Bolyai csapatverseny iskolai fordulóján a hetedikesek "Zsófiúk" csapata teljesített a legjobban.
Gratulálunk!
További eredmények és beszámoló
Október 29.: Az előző tanévben két fordulósra sikeredett az Országos Logo Verseny.
A harmadik fordulót most őszre tervezték, de elmaradt, így hirdettek eredményt, és ez az eredmény csodálatos!
Elballagott nyolcadikosunk, Boda Gábor Máté a 7-8. osztályos korcsoportban országos 1. helyezést ért el!
Gratulálunk a gyönyörű teljesítményhez!
2019-2020. tanév
Június 13.: A Zrínyi Ilona Matematikaverseny országos döntőjében
Réti Bálint (5.o.) a 13. legjobb eredményt érte el.
Gratulálunk a gyönyörű teljesítményhez!
Június 5.: Véget ért a szavazás a Honvédelmi Sportszövetség által kiírt videós pályázatra.
A közönségszavazás során csapatunk video-programja a szenzációs 3. helyen végzett!
Köszönet az ötletgazda felkészítő Winternitz Arnold tanár úrnak, a csapat lelkes tagjainak,
a videós utómunkálatokat magas színvonalon elvégző Nyitrai Gábornak,
és persze köszönjük nektek, a szavazóknak, akik ide juttattátok a csapatot!

A képre kattintva megnézhető az eredményhirdetés, mi 1:20-nál vagyunk megemlítve.
A versenyvideo pedig megtekinthető itt.
Június 4.: Az országos LÜK (L(ogika) Ü(gyesség) K(itartás)-bajnokság magyar nyelv, matematika és logika témakörökben továbbjutottak a harmadik (utolsó) fordulóba, országosan itt már csak 15-en lesznek versenyben évfolyamonként. Nagyon szép eredmény!
Muszka Zsófia 3.oszt,
Suijker Alexia 4.oszt.
Steidl Leila 4.oszt.
Gratulálunk!
Május 6.: Az országos LÜK (L(ogika) Ü(gyesség) K(itartás)-bajnokság magyar nyelv, matematika és logika témakörökben továbbjutottak a második fordulóba:
Muszka Zsófia 3.oszt,
Suijker Alexia 4.oszt.
Steidl Leila 4.oszt.
Gratulálunk!
Május 6.: A "Fogom a kezed" országos versenyen 45 csapatból 1. helyezést ért el a 4. b osztály 4 fős csapata:
Csorba Rebeka
Konecsni Zsófia
Marányi Mira Bonita
Pálinkás Lilla Bianka
A 14 oldalas feladatsorban voltak szövegértési, verstani, nyelvtani, fogalmazás, környezet, technikai, rajzos feladatok. Több mellékletet kellett készíteniük a lányoknak. Kreatív együttműködést igényeltek a feladatok.
Szívből gratulálunk!
Április 27.: LONDON BRIDGE ANGOL NYELVI ONLINE VERSENY - ORSZÁGOS DÖNTŐ
Poelinca Kristóf           7.o.  -    4. hely
Zsigmond Zsombor      5.o.  -    5. hely
Zsidai Zsófi                  6.o.  -    6. hely
Burján Dorka               7.o.  -    7. hely
Ruzsinszki Liliána       5.o.  -     7. hely

Szívből gratulálunk!
Április 26.: A Scherzo országos amatőr musical fesztiválon (online) duett kategóriában társával Kovács Kira Léna (7.b) I. díjat nyert
>>oklevelek
Gratulálunk!
Április 21.: Országos Logo versenyen a 0. korcsoportban a negyedikes csapat arany kategóriás lett.
Szalai Balázs
Kovács Zalán
Poelinca Ádám
Suijker Alexia
Gratulálunk!
Március 31.: Logo versenyeredmények:
Boda Gábor Máté I.hely a 2 fordulón a 7-8.korcsoportban továbbjutott az országos fordulóba.
Réti Bálint 31.hely de így is továbbjutott az országos fordulóba.

Gratulálunk!
Március 20.: A Pangea Országos Matematikaverseny I. fordulójában 3460 versenyző közül

Réti Bálint 6. lett!
Szívből gratulálunk. Az eredménylista megtekinthető itt.
Március 13.: A London Bridge angol verseny országos döntőjébe jutottak:
  • 5. osztály: Zsigmond Zsombor, Tari Zsombor, Ruzsinszki Liliána
  • 6. osztály: Zsidai Zsófia, Juhász Lilien
  • 7. osztály: Horvátth Bálint, Poelinca Kristóf, Burján Dorka
Gratulálunk!
Március 9.: A megyei fordulóban nyújtott kiváló teljesítményével egy tanulónk bejutott a a Zrínyi Ilona matematika verseny országos döntőjébe:

Réti Bálint 5.o.

Gratulálunk és további sikereket kívánunk!
Február 18.: Négy tanulónk továbbjutott a Logo OSzTV 2. fordulójába, amelyet március 6-án rendeznek a budapesti Babits Mihály Gimnáziumban
A négy továbbjutó:
  • Réti Bálint
  • Kádár Zsófia
  • Poelinca Kristóf
  • Boda Gábor Máté
Gratulálunk!
Január 31.: A Karolina-nap rendezvénysorozatának eredményei
  • szavalóverseny: Herczeg Balázs 4.b - 2. hely + különdíj a 3-4. osztályos kategóriában
  • rajzpályázat:
    • Marányi Mira Bonita 4.b - 3. hely a 3-4. osztályos kategóriában
    • Ruzsinszky Liliána 5.b - 2. hely az 5-6. osztályos kategóriában
    • Fodor Lilia 7.b - 2. hely a 7-8. osztályos kategóriában
  • szépírás pályázat: Mezei Gréta - 2. hely a 7-8. osztályos kategóriában

A VSZC Boronkay György Műszaki Szakgimnáziuma és Gimnáziuma angol és német nyelvi munkaközössége a 2019-2020-as tanévben is megrendezte immár hagyományos versenyét angol és német nyelvből az általános iskolák 8. osztályos tanulói részére. A verseny célja, hogy megismerjék a nyelvtanulás iránt érdeklődő tehetséges tanulókat, lehetőséget biztosítsanak tudásuk összemérésére, és képet kapjanak az általános iskolás tanulók tudásáról.
Angol nyelvből:
1. helyezett
Fehér Tege
8.b osztály
Gratulálunk!
December 13.: A Honvédelmi Sportszövetség immáron hagyományosnak mondható, rendkívül népszerű sorozata
a 2019/2020-as tanévben a balassagyarmati  Városi Sportcsarnokban kezdődött, és az otthon szereplő Szabó Lőrinc Általános Iskola győzelmével ért véget. Ezüstérmes a Váci Juhász Gyula Általános  Iskola lett, a bronzérmet pedig a Szügyi Madách Imre Általános Iskola  szerezte meg. Részletek >>

Minden elismerésünk!
December 11.: Varsányi Réka, iskolánk ötödikes tanulója, a Városházán vette át az önkormányzat kitüntetését,
mint a 2019. év legsikeresebb  diáksportolója.
Ezt követően a Pest megyei díjkiosztón átvette a kupát az Év legjobb megyei diáksportolója általános iskolai korosztályban elért 3. helyért, majd interjút adott az Elektro Signal TV-ben. A riporter Szabó Zsanett, iskolánk régi diákja volt. Képek >>
December 1.: A Székesfehérváron megrendezett I. Utánpótlás Úszóversenyen kiválóan szerepeltek tanulóink:
                      200 m mell:
                         1. helyezett: Varsányi Réka
                         3. helyezett: Varsányi Szófia
AZ ÉV LEGJOBB PEST MEGYEI DIÁKSPORTOLÓJA ÁLTALÁNOS ISKOLAI KOROSZTÁLYBAN, 3. hely: VARSÁNYI RÉKA
Képek
Gratulálunk!
November 30.: micro:bot robotverseny a Trefort Gimnáziumban. Az országosan meghirdetett versenyre csak 10 csapat
jutott be.
A Boda Gábor Máté-Fehér András Tege alkotta csapat a 6. helyen végzett!
Videó a versenyről, a mieink 22:36-nál következnek

Gratulálunk!
November 25.: A Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny megyei fordulójában a 6. és a 8.  osztályos csapataink egyaránt 4. helyezést értek el.
Kategóriánként  az első hat helyezett csapat Budapesten, a Szent István Gimnáziumban  tartott ünnepélyes eredményhirdetésen vette át ajándékát.
A juhászos csapatok:
6.  "Zsófiúk" Kádár Zsófia, Kállay Péter, Kiss Mihály, Zsidai Zsófia (Grauszman László)
8. "Bambuszok" Duló Dominik, Mozga Petra, Nagy Borbála, Zanati Réka (Schlenkné Virsinger Annamária)
Vác és környéke iskolái közül 6. és 8. évfolyamon is a juhászosok érték el a legjobb eredményt >> képek
November 24.: Ritmikus gimnasztika országos versenyen (XXVI. Heni néni emlékverseny) a Puente Se csapatai - juhászos tagokkal soraikban - dobogós helyeken végeztek
  • serdülő korcsoportban KARIKA gyakorlatával EZÜSTérmes lett: Szobonya Sarolta >> kép
  • junior korcsoportban LABDA gyakorlatával ARANYérmes lett: Tar Sára
    >> kép

Gratulálunk!
November 22.: A "HÓDítsd meg a biteket" országos informatikai-logikai versenyen ismét kiválóan szerepeltek diákjaink.
                         Az országos összesítésben, több ezer versenyző közül:
                         2. hely - Boda Gábor Máté
                         5. hely - Erőss Ádám és Réti Bálint
                         9. hely - Duló Dominik

                        Gratulálunk!
November 18.: A Váci Tankerületi Központ által kiírt matematika verseny elődöntőjén a 8. évfolyamon Boda Gábor Máté I. helyezést ért el → oklevél
November 11-15.: A "HÓDítsd meg a biteket" verseny legjobbjai

November 13.: Benedek Elek mesemondó verseny, 1-2. évfolyam
I. évfolyam         I. helyezés         Pap Sebestyén 1.a (Lackfi János: Az ezermester)
                        II. helyezés        Tóth Bence 1.a (Janikovszky Éva: Ha én felnőtt volnék (részlet))
                        III. helyezés       Horváth-Zara Janka 1.a (Fésüs Éva: A büszke tölgyfa)
 
II. évfolyam        I. helyezés          Engszler Samu 2.a (A tyúk és a csótány)
                        II. helyezés         Bermann Zsófia 2.b (A szilvásgombóc)
                        III. helyezés        Tóth Kornél 2.b (A szarvas kecske)

Gratulálunk minden résztvevőnek és további sikereket kívánunk!
Október 8.: Benedek Elek mesemondó verseny, 3-4. évfolyam
1. Kocsis Emma 4.b  
2. Birkás Bíborka Panna 3.a
3. Szénási Karina 4.b

A zsűri különdíját Dudás Sára 3.b osztályos tanuló kapta.

A BENEDEK ELEK ÉRDEMÉRMET amely egy vándordíj, Szokol Kristóf 4.a osztályos tanuló vehette át, és őrizheti egy éven keresztül.

Gratulálunk a győzteseknek és további sikereket kívánunk!
Október 4.: Árpád-napok versenyei
  • informatika
      • Boda Gábor Máté (8.b) - 1. hely
      • Fehér András Tege (8.b) - 3. hely
  • környezetvédelmi csapatverseny - 1. hely → oklevél
      • Kriaszter Ábel (8.a)
      • Mozga Petra (8.b)
      • Nagy Borbála (8.a)
      • Szenttornyay Gellért (8.a)
      • Zanati Réka (8.b)
  • rajz
      • 5-6. osztályos korcsoport: Zsidai Zsófia (6.b) - 2. hely
      • 7-8. osztályos korcsoport: Pap Eszter
        (8.b)
        - 1. hely, Fodor Lilia (7.b) - 3. hely
Szeptember 19.: Vác Város Kiváló Diákja címben részesültek volt diákjaink:
    • Királyhegyi Luca
    • Kmetty Klaudia
    • Néveri Szilvia
    • Arany-Tóth Áron
    • Dolnay Ádám
Szívből gratulálunk!!
© Kurucz Attila 2019-2021.
Vissza a tartalomhoz